کوه شفابخش آرکایم

image

 

آرزوها برآورده می شوند، عشق فرا می رسد و بیماری ها شفا می یابند

ماه اوت، محبوب ترین ماه برای مسافرت به کشورهای خارجی است. روسیه نیز از این نظر استثناء نیست.

بر طبق آمار شرکت های توریستی با گذشت هر سال روسها هر چه بیشتر جاهای نا آشنا در اقصی نقاط کشور روسیه را به استراحتگاه های خارجی ترجیح می دهند.

پارک ملی تاریخی – فرهنگی « آرکایم» در جنوب اورال، یکی از آنهاست. آرکایم یکی از اسرار باستانی است. این محل مسکونی قرن برنز در قرون ۱۷-۱۸ قبل از میلاد ساخته شد. یافته های باستان شناسی گواه آن است که سطح پیشرفت ساکنان آن شهر باستانی برای آن دوران عالی بوده است. دژ شهر به اعتقاد منجمان شبیه رصدخانه ای است که از انواع معروف کنونی پیچیده تر است. چه کسانی این سازه اسرارآمیز را ساختند؟ از کجا آمده بوند و چرا شهر را ترک کردند؟ متخصصان هنوز به یک عقیده واحد دراینباره نرسیده اند. نظریه ای که به حقیقت نزدیک تر است از اصلیت آریایی آنها حکایت می کند.آرکایم و نقاط مسکونی همجوار آن – توقفگاه هایی در سر راه آریایی های باستانی از شمال به هند بود.

اما فقط تاریخ جالب آنجا مردم را بسوی ویرانه های باستانی جلب نمی کند. برای تماس با این اسرار و حس انرژی خاص این محل است که به آنجا می روند. در آنجا بدنبال شفا و روشنگری می گردند.

در این پارک – موزه ملی سنن خاصی شکل گرفته است که مشهورترین آنها – «زیارت» کوه های توبه ، آرزو، عشق و خردمندی است. ابتدا باید به کوه « توبه» صعود کرد. کسانی که به بالای این کوه رفته اند اطمینان می دهند که پس از پایین رفتن از کوه « توبه» شخص احساس پاکیزگی و تازگی معنوی می کند. سپس می توان به بالای کوه « آرزو» صعود کرد که بنا به باورها قادر است آرزوها را برآورد. سومین کوه، « عشق» است که باید از آن بالا رفت. جالب آن است که فقط زنان برای رسیدن به سعادت خانوادگی به آنجا می روند. پیداست مردان از عشق کافی برخوردارند. کوه « خرمندی» آخرین کوهی است که از آن بالا می روند. راه آن طولانی و سخت است. از اینرو فقط افراد مقاوم و لجوج می توانند « خردمندتر» شوند. اما این جایزه ارزش چنین زحمتی را دارد…

با گذشت هر سال تعداد توریست ها بیشتر می شود و مسیرهای جدید گردشگری شکل می گیرد. لزومی ندارد گردشگران به این موضوع فکر کنند د که ثبوت علمی « عجایب» محلی وجود ندارد. مردم به آنها باور دارند. بقول معروف ایمان معجزه می کند – آرزوها برآورده می شوند، عشق فرا می رسد و بیماری ها شفا می یابند.
http://persian.ruvr.ru/2014_08_11/275787016/

نوشته

ufolove
Rate This

این نوشته در دسته‌بندی نشده ارسال و , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.