مذهبت چیست ؟ از کدام قبیله اى !

دکتر فاروق قاسم دانشمند زمین شناس عراقی الاصل که تابعیت نروژی دارد.

باسرنام «سرمایه گذاری عقل ها»مقاله اى نوشته است؛ وی می گوید:

نیجریه یکی از ثروتمندترین کشورهای دنیاست و بیشترین معادن را در اختیار دارد؛ این کشور یکی از بزرگترین صادرکننده های نفت در دنیاست، اما حال و اوضاعش را نگاه کن! چرا اینگونه است؟
زیرا مردمش در نفرتهای نژادی غوطه ور و این کشور عرصه نزاع و درگیری و تاخت و تاز گروههای مختلف است.

❓در مقابل

با من از ثروت سرزمینی که مردمش در نفرت، نژادپرستی، نادانی و جنگ غوطه ورند صحبت نکنید.

سنگاپور، کشوری که روزی رئیس جمهورش می گریست، زیرا رئیس کشوری بود که در آن آب شرب یافت نمیشد… امروز میزان درآمد سرانه اش بیشتر از ژاپن است..!!

امروزه کشورهای عقب مانده نگاه شان را معطوف به درون زمین کرده اند تا از موهبت آن خود را سیر کنند..!! این درحالی است که انسان بخودی خود تبدیل به سرمایه ای موفق و سودآور گشته است.
آیا تا به حال اندیشیده ای که برای گوشی گلکسی و یا آیفنی که از بازار می خری چقدر هزینه شده است؟ شاید هزینه ساخت آن به یک دلار هم نرسد؛ چند گرم آهن، یک تکه شیشه و مقداری پلاستیک، اما تو برای خرید آن صدها دلار هزینه می کنی، چیزی معادل ده ها بشکه نفت و گاز.

اما دلیلش چیست؟ دلیلش این است که کشور سازنده آن، از تولیدات عقل بشر بهره می برد و صاحب ثروت اندیشه است.

آیا می دانی که شخصی مثل بیل گیتس مؤسس شرکت مایکروسافت هر ثانیه ۲۲۶ دلار درآمد دارد، چیزی معادل ذخایر کشور یمن و کشورهای خلیج.

شما نمی توانید با یکی از شرکتهای فناوری کامپیوتر کنار بیایید!!

آیا می دانی که ثروتمندان دنیا، صاحب چاه های نفت و ثروتهای طبیعی نیستند، بلکه صاحبان همین نرم افزارهای ساده ای هستند که در گوشی تو نصب است؟!

آیا میدانی که سود شرکتی چون سامسونگ در طول یک سال ۳۲۷ میلیارد دلار است. صد سال طول می کشد تا ما چنین مبلغی را از تولید داخلی خود بدست آوریم…!!؟؟

?برادر و خواهر عزیزم؛
هر کجا که هستی، در شرق، غرب، شمال، جنوب؛ و فکر می کنی ثروتی داری که بدون نیاز به عقلت، تو را بی نیاز می گرداند، این اوهام را از خود دور کن؛ بدون عقلانیت هیچ ثروتی بدست نخواهد آمد.

✔️ژاپن در جنگ جهانی دوم شکست خورد، اما در کمتر از پنجاه سال با علم و تکنولوژی از دنیا انتقام گرفت؛ اما انسانهای کودن همچنان از تو می پرسند

مذهبت چیست !؟
از کدام قبیله ای !؟

این نوشته در دسته‌بندی نشده ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.