چرا تابوت سنگى شاهان را در تخت جمشید شکستند !

در زمان فتحعلیشاه شاه قاجار و به دستور فرمانرواى فارس تابوتهای سنگی شاهان هخامنشی در نقش رستم را شکستند ،تا مگر به طلا و زیورآلاتی دست یابند!

این فرمانرواى زر پرست «میرزاحسینعلیخان فرمانفرما» فرزند «فتحعلیشاه قاجار» بود که این کار ننگین را در زمان حکمرانی فارس انجام داد.
گزارش این موضوع در کتاب فارسنامه ناصری اثر شادروان میرزاحسن فسایی آمده است. در این گزارش می خوانیم:

«…نواب حسینعلی میرزا فرمانفرما ی فارس حکم نمود تا کناره ی سر صندوقهای سنگی دخمه های کیانی را در تخت جمشید مرودشت،به اندازه ای که آدمی در آنها رود، شکستند و جز مشت خاک نرمی از جمشید و کاووس و قباد ندیدند»! (تا آن روزگار مردم ایران ،تخت جمشید رادا مرودشت ِفارس گورگاه شاهان کیانى مى پنداشتند ) .


با این گزارش مشخص می شود که تابوتهای آرامگاههای شاهان هخامنشی در نقش رستم تا زمان فتحعلی شاه قاجار نیز سالم باقی مانده بوده است و توسط فرزند نابکار این شاه شکسته شده است

منتشرشده در خواندنیها | دیدگاه‌ها برای چرا تابوت سنگى شاهان را در تخت جمشید شکستند ! بسته هستند

کاخِ اردشیر بابکان

یا آتشکده فیروز آباد این بنای باستانی توسط اردشیر بابک بنیانگذار سلسله‌ی پادشاهی ساسانی احداث شده و از نخستین آثار معماری ساسانیان یه شمار می‌رود که در کنار روستایی بنام آتشکده قرار گرفته است . کاخ اردشیر را عظیم ترین اثر تاریخی فیروز آباد میدانند که ۲کیلومتری شهر فیروز آباد فارس قرار دارد.

منتشرشده در دسته‌بندی نشده | دیدگاه‌ها برای کاخِ اردشیر بابکان بسته هستند

این گرگِ سالهاست که با گله آشناست !


روزی گذشت پادشهی از گذرگهی
فریاد شوق بر سر هر کوی و بام خاست
پرسید زان میانه یکی کودک یتیم
کاین تابناک چیست که بر تاج پادشاست
آن یک جواب داد چه دانیم ما که چیست
پیداست آنقدر که متاعی گرانبهاست
نزدیک رفت پیرزنی کوژپشت و گفت
این اشک دیدهٔ من و خون دل شماست
ما را به رخت و چوب شبانی فریفته است
این گرگ سالهاست که با گله آشناست
آن پارسا که ده خرد و ملک، رهزن است
آن پادشا که مال رعیت خورد گداست
بر قطرهٔ سرشک یتیمان نظاره کن
تا بنگری که روشنی گوهر از کجاست
پروین، به کجروان سخن از راستی چه سود
کو آنچنان کسی که نرنجد ز حرف راست

منتشرشده در دسته‌بندی نشده | دیدگاه‌ها برای این گرگِ سالهاست که با گله آشناست ! بسته هستند

خلیفه عباسى وتابوت أنوشیروان !

آورده اند که :

مامون دخمه کسری نوشیروان باز جست و باز کرد و چهره او را بدید همچنان تازه،جامه بر وی تازه و انگشتری درانگشت وی یاقوت سرخ بود که هرگز چشم مامون چنان ندیده بود ،و بر نگین وی نبشته بود که:«به مه نه مه به»
مامون بفرمود تا جامه زربفت بر وی پوشیدند.وخادمی از آنِِ مامون انگشتری از دست او بیرون کرد و پنهان کرد پس مامون خبر یافت ،خادم را بکشت و انگشتری برد و از درانگشت وی کرد و گفت :این خادم ما را رسوا کرده بود و تا قیامت بگفتندی که مامون از نوشیروان انگشترىباز کرد

بن مایه : نصیحته المو لوک ( سیرالملوک )
نگارش : خواجه نظام الملک طوسی

به مه نه مه به …..یعنی هر که بهتر مهتر نه هر که مهتر بهتر

منتشرشده در هنر و ادبیات | دیدگاه‌ها برای خلیفه عباسى وتابوت أنوشیروان ! بسته هستند

وجود جهنم با عشقِ خداوند در تعارض قرار دارد !

ارهبر مسیحیان جهان خیال همه را راحت کرد.
پاپ فرانسیس :
جهنم ، توفان نوح ، طبقات آسمان و داستان آدم و حوا کلّاً افسانه و خیال پردازی های إنجیل هستند!!!

رهبر کاتولیک‌های جهان اعلام کرد: کلیسا دیگر به جهنمی که انسانها در آن زجر بکشند اعتقادی ندارد! به گزارش assessor press، پاپ فرانسیس- در خطبه‌ای که در آن تعجب همگان را برانگیخت. اعلام کرد: کلیسای کاتولیک دیگر به جهنم معتقد نیست، زیرا این موضوع با عشق خداوندی تعارض دارد و آدم و حوا.و طوفان نوح و یا طبقات هفتگانه اسمان و …. که در انجیل قرآن و تورات و بسیاری از کتب مقدس ادیان دیگر امده داستانی بیش نیستند که علم امروزه بشر و تمام دانشمندان بزرگ دنیا با هزاران دلایل صد درصد علمی آنها را قاطعانه مردود و دروغ میدانند

پاپ در آخرین خطاب خود تاکید کرد: ما با تفکر و دعا فهم جدیدی از برخی عقاید به دست آوردیم؛ کلیسا دیگر به جهنم اعتقادی ندارد، زیرا اعتقاد به این موضوع، عشق الهی را زیر سؤال می‌برد. همچنین خداوند قاضی نیست؛ بلکه دوستدار بشریت است.

وی در ادامه تصریح کرد: خداوند قصد محکومیت کسی را ندارد، علاوه بر آن داستان آدم وحوا تنها یک اسطوره است و جهنم تنها کنایه‌ای از روح تنها است.

پاپ فرانسوا با بیان اینکه تمام ادیان در ذهن افراد صحت دارند زیرا از قلب تمام افرادی سرچشمه گرفته‌اند که به وجود خداوند ایمان دارند، تصریح کرد: کلیسا و روحانیون ادیان دیگر در گذشته در مورد اکثر مسایل با علوم و کشفیات جدید علمی شدیدا دشمنی و مخالفت میورزیدند. ولی امروزه در کشورهای اروپایی و دیگر کشورهای پیشرفته هر جوان دبیرستانی و دانشگاهی میداند که ادم و حوا افسانه ایی بیش نیست که علم زیست شناسی انرا مردود میداند و یا داستان نوح که علم زمین شناسی و نجوم که چگونگی پیدایش زمین و همه کاینات را تا چهارده میلیارد سال پیش (بیگ بنگ)بطور کامل کشف کرده اند داستانی کودکانه تلقی میکنند!

ما و روحانیون دیگر ادیان هنوز هم میتوانیم درصد زیادی از مردم جهان را در جهل و خرافات معتقد و متدین نگهداریم اما امروز به نقش خود به عنوان قاضی پایان داده و آغوش خود را به روی تمام علوم میگشاییم.

وی در ادامه تاکید کرد: وقت آن رسیده است که تعصب را کنار بگذاریم و اعلام کنیم که حقیقت دین قابلیت تغییر و پیشرفت دارد، به طوری که حتی بی‌دینان و کافران نیز با دیدن محبت الهی؛ وجود خداوند را به رسمیت بشناسند.

پاپ فرانسیس با اشاره به این که انجیل کتاب مقدس مسیحیان است؛ بیان کرد: با وجود آن‌که انجیل کتاب زیبایی است، اما در آن کلمات و عباراتی وجود دارد که همگان را به تعصب و محاکمه دعوت می‌کند، در حالی که زمان آن رسیده است تا این بخش‌ها مورد بازبینی قرار گیرند!

و ی در ادامه اظهار امیدواری کرد در آینده یک زن به مقام خود برسد.
https://www.gunaz.tv/fa/

منتشرشده در دسته‌بندی نشده | برچسب‌شده | دیدگاه‌ها برای وجود جهنم با عشقِ خداوند در تعارض قرار دارد ! بسته هستند