درخواست مرخصی همسر

securedownload
همـــسر یکی از فرماندهان  ژاندارمرى شهرستان (۱) که به تازگی ازدواج  کرده و چندین ماه از زندگیشان دور از شهر  مشهد و بستگان در منطقه خدمت همسرش می گذشت بدجوری دلتنگ خانواده پدری اش شده بود چندین بار از شوهرش درخواست می کند که برای دیدن پدر ومادرش به اتفاق هم یا به تنهایی  به مشهد مسافرت کنند ولی هر بار شوهرش به بهانه ای از زیر بار موضوع شانه خالی می کند.
 
زن که در این مدت با چگونگی برخورد ماموران زیر دست شوهرش و بعضا مکاتبات آنها برای گرفتن مرخصی و غیره کم و وبیش آشنا شده بود به فکر می افتد حالا که همسرش به خواسته وی اهمیتی قائل نمی شود او هم به صورت مکتوب و به مانند ماموران درخواست مرخصی برای رفتن و دیدن خانواده اش بکند ، پس دست به کار شده و در کاغذی درخواست کتبی به این شرح می نویسد:
 
 جناب ….. فرمانده محترم ژاندارمرى …
 اینجانب …. همسر حضرتعالی که مدت چندین ماه است پس از ازدواج با شما دور از خانواده و بستگان خود هستم حال که شما بدلیل مشغله بیش از حد کاری فرصت سفر و دیدار بستگان را ندارید بدینوسیله درخواست دارم که با مرخصی اینجانب به مدت .. برای مسافرت و دیدن پدر ومادر واقوام موافقت فرمائید 
 
 با احترام ….. همسر شما
 
و نامه را در پوشه مکاتبات همسرش می گذارد.
 
چند روز بعد جواب نامه به این مضمون بدستش میرسد:
 
سرکار خانم …
عطف به درخواست مرخصی سرکار عالی جهت سفر به مشهد ودیدار اقوام، با درخواست شما به شرط تامین جانشین موافقت میشود .
 
 فرمانده ..
 
خودتان می توانید حدس بزنید که همسر بیچاره با دیدن این جواب قید مسافرت و دیدن پدر و مادر را زده ، و به ماندن  در همان محل خدمت شوهر رضایت می دهد.
(١)- ژاندارمرى  درگذشته قسمتى از نیروى انتظامى بو د که امنیت راه ها وروستاها رابعهده داشت
این نوشته در خواندنیها ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.